MUDr. Pavel Kraťuk (52)

Kandidát číslo 14

Zaměstnání

Pracuji jako primář Oddělení následné ústavní péče a jako lékař v interní a diabetologické ambulanci nemocnice v Semilech.

Vzdělání

Vysokoškolské. Karlova univerzita Praha

Rodina

V současné době mám 2 dospělé dcery, které žijí v Praze ale často se navštěvujeme zde v Podkrkonoší. Jsem také dosti čerstvým dědečkem, což způsobuje můj nyní již 1 a ½ letý vnuk František, stále si zvykám i na toto nové oslovení. Osud tomu tak chtěl a vzal mi po 30 letech krásné společné cesty mou ženu Janu. Je tomu už více než rok a život jde dál, důkazem je to, že se nyní nacházím nově krátce před svatbou. Moje rodina se tedy v brzké době velmi rozroste a já se těším z vykročení na další cestu životem.

Zájmy

Po založení Oddělení následné péče se můj prostor pro "zájmy" o něco zúžil, nicméně zcela nevymizel. K mým zájmům patří kromě hudby také práce v přírodě, léčivé rostliny, ostrovy a moře. V posledních letech se také věnuji chovu zvířat (koně, ovce, kozy) a jízdě na koni.

Proč kandiduji do zastupitelstva?

Záleží mi na osudu města, kde žiji již téměř 30 let a rád bych pokračoval v započaté práci pro město – tak, aby bylo dobrým a vyhledávaným místem pro práci a pro život. Oceňuji v tomto směru práci mých kolegů z "Volby pro Semily" a chci s nimi pokračovat na započaté cestě.

Co mám rád(a)?

Jsem rád s lidmi, mám rád svou nastávající ženu, smysluplnou práci, rozdávat radost, přivádět lidi k sobě navzájem. Mám rád, když dané slovo má váhu a když se dodrží. Mám rád slunce, koně, moře, vítr, ryby a mořské plody – jakékoli, a také olivy. Mám rád malé ostrovy (nejen ty na moři) a občas potřebuji jejich klid. Nemám rád když někdo lže sám sobě nebo jiným, ukvapená rozhodnutí, čaj s mlékem a skok do výšky, ostatně nejsem příliš velký sportovec. Nemusím se potápět a do vody se vrhám raději s hlavou vzhůru. Smutek by neměl být, alespoň ne moc dlouho.

V čem vidím největší slabiny města?

Dle mého názoru je to nedostatek pracovních míst. Městu by také velmi pomohlo přiblížení k naší dálniční síti – v tomto směru jsou možnosti řešení již zpracované, ale realizace se asi hned tak nedočkáme. Lepší dopravní dostupnost by městu pomohla nejen s ohledem na pracovní příležitosti přímo ve městě, ale podpořila by i jednu ze silných stránek Semil – města pro život, kdy za prací dojíždíme jinam.

Co mám na/v Semilech nejraději?

Semily mají více předností. Velkým plus je zde zasazení města do krásné okolní přírody, což je výhodou pro bydlení. Semily jako malé město nabízí 3 střední školy. Zřízení Waldorfské školy bylo v tomto směru velmi prozíravým krokem pro budoucnost, tento typ vzdělání se nabízí v naší zemi jen na několika místech. Velmi si cením změn posledních let, které změnily vzhled našeho města v oblasti centra včetně ostrova, náměstí, kina s knihovnou a kavárnou – tyto změny podstatně podporují správný společenský život, který ke každému městu patří. Semily mají velmi pěknou nemocnici nyní s novou tváří po spojení s nemocnicí jilemnickou, která také dělá město městem. Na osudu nemocnice mi záleží a věřím že zde společně s celým týmem ještě hodně uděláme pro naše stávající a budoucí pacienty. Prožil jsem zde již čtvrt století a věřím, že ji ubráníme i v dnešní nelehké době.

Můj životní vzor?

Nemám životní vzor, určitě se necítím být dokonalý, vidím nutnost neustále pracovat sám na sobě, ale chci jít svou cestou bez kopírování jiné cesty vstříc ven ze všednosti. Pokud mi denně bude dána možnost jít dál, budu se z toho těšit a půjdu vstříc novým výzvám s laskavostí vůči sobě a hlavně vůči všem ostatním.

« Zpět na seznam kandidátů