Bc. Ondřej Slavík (43)

Kandidát číslo 19

Zaměstnání

třídní učitel na základní škole

Vzdělání

Středoškolské – maturitní, gymnázium Ivana Olbrachta Semily
Vysokoškolské – bakalářské, Fakulta humanitních studií UK Praha, základy humanitní vzdělanosti
Vysokoškolské – magisterské, Rudolf Steiner University College Oslo, obor pedagogický výzkum

Rodina

Skvělá žena Kamila a tři děti: Bára (saxofón a jóga), Dan (kytara a kanoistika) a Vojta (ukulele a chuť do jakékoli práce). Jsem klasická náplava: mí rodiče – v podstatě ekonomičtí migranti ze „zlé“ Prahy přišli do Semil v roce 1976 za prací ve zdravotnictví a rozhodli se vzít mě s sebou. Žiju tu zatím teprve necelých 41 let. Naopak rodina mé ženy Kamily, za svobodna Jelínkové, je přes rodinu Dolenských se Semily docela úzce spjata.

Zájmy

práce s dětmi, aktivní poslech nejlépe živé kvalitní hudby (nejen blues), vandry a poutě zajímavými krajinami, hra na kytaru v amatérské školní kapele

Proč kandiduji do zastupitelstva?

Zastupitelskou samosprávu považuji za poměrně dobrý způsob, jak se podílet na fungování města. Volba pro Semily v uplynulých volebních obdobích více než dostatečně prokázala, že dokáže o Semily pečovat tak, aby vzkvétaly po stránce kulturní, stavební, obecně společenské.

Co mám rád(a)?

Nemám rád jednak manipulativní způsoby jednání mezi lidmi, jednak tradiční skuhrání, že „nejde nic změnit“. Mám rád svou ženu a své děti. Baví mě práce s dětmi v mé třídě. Mám radost ze vzrůstajícího počtu kulturních akcí v Semilech.

V čem vidím největší slabiny města?

Že Semily jsou malé a v „ďolíku“, což citelně omezuje výstavbu a pracovní příležitosti. Je tu „přesupermarketováno“. Přestože třeba v Lidlu mají mnohdy zajímavou nabídku, tak pět supermarketů na 8.000 obyvatel je prostě moc. Mimo jiné právě supermarkety úzce souvisí s úrovní zdejších pracovních příležitostí.

Co mám na/v Semilech nejraději?

Že Semily jsou malé a v „ďolíku“, všude je blízko, a to nejen na úřady, ale i do skvělé základní umělecké školy, do kulturního domu, do archivu, do kina, do muzea a i do galerie, do parku na Ostrov, na ferratu na Riegrovce, do lesa, k řece... do supermarketů... Skoro by se chtělo říci: co chtít víc ?

Můj životní vzor?

Můj bývalý třídní a vpravdě legendární učitel Oldřich Míča.

« Zpět na seznam kandidátů